10 x účinnější tepelná izolace

10 x účinnější tepelná izolace

Ruku v ruce se zdražováním energií dochází k požadavkům zvýšení tepelně- izolačních vlastností budov a materiálů. Stále častěji řešíme dilema. Jak zateplovat lépe, účinněji? S nástupem nových izolací to možné je.

Na obrázku je nový izolační materiál. Zatímco běžná fasádní polystyren má lambdu 0,039 W/ m2, K. Tento materiál má cca 0,004 W/m2 , K. Tedy. 2 cm nové izolační desky je za 20 cm běžného fasádního polystyrenu. Jeho cena přitom není 10 x vyšší, ale jen cca 2 x vyšší. Kvalita se tedy vyplatí.

Zisk životního prostoru

Dnes se často budují 50 cm široké obvodové stěny. Pokud použijeme nová tepelně izolační materiál, lze ušetřit na ploše novostavby 100 m2 až 10 m2. Tedy, získáte jeden menší pokoj. Při ceně novostaveb dnes 25 – 50 000,- Kč/m2, je to velmi zajímavé.

Kde se nový, 10 x lepší tepelně izolační materiál uplatňuje?

V oblasti novostaveb při řešení skleněných fasád. Vzhledem k ceně skleněných fasád spíše u komerčních objektů. Ovšem, to jsou zase zakázky v miliardách. Jako KI aula Stockholm, nemocnice Motol a podobně. V oblasti rodinných domků je to hlavně při řešení stavebních detailů Terasy, podlahy, ostění, podhledy, zádveří, schránky pro venkovní žaluzie, a jiné řešení tepelných mostů, zvláště u pasivních domů. Široké využití je v oblasti rekonstrukcí. U památkové chráněných budov se požívá na vnitřní tepelné izolace. V topenářství má materiál taktéž dveře otevřené. Je pochůzný, tedy lze získat podlahové topení s velmi nízkou stavební výškou. Používají deskové podlahové vytápění, nebo podlahové trubky se speciální zálivkou jen 2 mm nad trubkou. Tedy, není problém umístit podlahové topení nízké stavební výšky do rekonstrukcí.

Budete – li mít zájem, s realizací i projekcí Vám poradí energetičtí odborníci a projektanti firmy Master Energy.

Nové ceny energií vyžadují nové stavební postupy a nové materiály. Technický pokrok nám to umožňuje.

10 x účinnější tepelná izolace

Pasivní zdroj příjmů.

Dost lidí se dnes snaží získat maximální pasivní zdroj příjmů. Třeba koupí 3 byty a snaží se mít trvalý příjem z pronájmů. A co jsou to energetické úspory? Pokud koupím tepelné čerpadlo, nebo zaizoluji rodinný dům, a uspořím třeba 20 000,- Kč ročně. Ovšem to je 20 000,- Kč již zdaněných! Mají tedy pro nás hodnotu třeba 50 000,- Kč před zdaněním. Tedy, díky úsporám v energetice je možné snadno dosáhnout trvalého pasivního zdroje příjmů. Třeba i díky práci svépomocí. Jeden expert, pracující ve vojenské optice si spočítal, že jeho investice do tepelného čerpadla znamená trvalé meziroční zhodnocení investice 22 % po zdanění! Již čistých zdaněných peněz. To banky neumí.


Autor: Ing. Pavel Sýkora
Foto: Ing. Vítek Rudolf 
Zdroj: www.masterenergy.cz
 

Související články:

Nové trendy ve stavebnictví a vytápění 2015 až 2020

Jak ušetřit při stavbě domu